XVII Powiatowy Turniej Wiedzy z Przedsiębiorczości

Dodano: 17 kwietnia 2024

XVII Powiatowy Turniej Wiedzy z Przedsiębiorczości

W dniu 16 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbył się XVII Powiatowy Turniej Wiedzy z Przedsiębiorczości.

W Turnieju udział wzięło łącznie 24 uczniów i uczennic, z 5 szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieluński. Zmierzyli się oni z 50 pytaniami zamkniętymi jednokrotnego wyboru z obszaru ekonomii, gospodarki, bankowości oraz przemysłu. Pierwszy etap nie wyłonił wszystkich laureatów trzech pierwszych miejsc. W związku z powyższym 3 osoby z taką samą ilością punków wzięły udział w dogrywce o III miejsce. Dogrywka składała się z 20 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Po rozwiązaniu testu poznano zwycięzców Turnieju którymi zostali: Paweł Łuczak - miejsce III, Wiktoria Błach - miejsce II i Jakub Wcisło - miejsce I. Zwycięzcom gratulujemy ! I życzymy dalszych sukcesów.
Podczas trwania Turnieju organizatorzy przewidzieli dla pozostałych uczestników wykłady które poprowadzili: Pan Janusz Sobczyk - Członek Zarządu Grupy Lew S.A. zajmującej się płatnościami mobilnymi - mPay, Dr Katarzyna Olejniczak - Szuster i Dr Agata Kielesińska z Politechniki Częstochowskiej, które zaprezentowały ofertę uczelni oraz Pan Marcin Firsowicz - Dyrektor Oddziału w Wieluniu Banku BNP Paribas, który omówił zagadnienia z dziedziny bankowości.