Powiat Wieluński i Fundacja ArKademia wspólnie uruchamiają Powiatowy Program Upowszechniania Tenisa

Dodano: 21 sierpnia 2024

Powiat Wieluński podpisał list intencyjny z Fundacją ArKademia, w ramach którego obie strony zobowiązały się do wspólnego uruchomienia Powiatowego Programu Upowszechniania Tenisa. Ze strony Powiatu Wieluńskiego list podpisali starosta Maciej Bryś oraz wicestarosta Krzysztof Dziuba, natomiast Fundację ArKademia reprezentował Pan Arkadiusz Frączyk.

Powiatowy Program Upowszechniania Tenisa będzie skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz osób z niepełnosprawnościami. Jego celem jest organizacja bezpłatnych zajęć tenisowych, które mają na celu rozwój fizyczny dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami, a także promowanie aktywnego stylu życia i integrację społeczną. W pierwszym roku działania programem objętych zostanie około 50 uczestników.

Fundacja ArKademia, która z sukcesem realizuje podobny program w Oleśnie, będzie odpowiedzialna za organizację zajęć oraz prowadzenie zapisów. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na wrzesień.