Uroczyste otwarcie Oddziału Kardiologii Inwazyjnej

Dodano: 07 marca 2023

Uroczyste otwarcie Oddziału Kardiologii Inwazyjnej

W dniu 7 marca 2023 r. w SPZOZ w Wieluniu odbyła się konferencja prasowa związana z inauguracją działalności Polsko-Amerykańskich Klinik Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego Grupy American Heart of Poland w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wieluniu.
Podczas konferencji poprzez media mieszkańcy zostali poinformowani o działaniach Polsko-Amerykańskich Klinik Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego w Wieluniu.

"Od 1 marca American Heart of Poland rozpoczyna świadczenie usług kardiologicznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ) w Wieluniu. Zapewni to 300 tys. mieszkańcom powiatów sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszewskiego dostęp do wysokiej klasy procedur kardiologicznych, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Umowa na dzierżawę pomieszczeń Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca wygasa w dniu 28 lutego 2023. W związku z tym, aby zapewnić opiekę kardiologiczną w tym regionie, Grupa American Heart of Poland podpisała umowę z SP ZOZ w Wieluniu, na podstawie której użytkuje część powierzchni wieluńskiego szpitala, gdzie samodzielnie utworzyła oddział kardiologiczny.

Oddział będzie dysponował niezbędnym sprzętem, w szczególności takim jak USG czy angiograf. W ramach oddziału znajduje się Izba Przyjęć, Pododdział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Pracownia Hemodynamiki, Pracownia Elektrofizjologii oraz Poradnia Kardiologiczna. Oddział będzie świadczyć 24-godzinny dyżur hemodynamiczny, co jest niezwykle istotne dla pacjentów z zawałem mięśnia sercowego."

Po konferencji i uroczystym przecięciu symbolicznej wstęgi ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej umożliwił obejrzenie oddziału, na którym będą leczeni pacjencji. W spotkaniu głos zabrali m.in.: Starosta Wieluński Marek Kieler, Dyrekcja SP ZOZ - Anna Freus i Wojciech Ordon, dr n. med. Andrzej Wnęk, ordynator oddziału Centrum Sercowo-Naczyniowego Grupy American Heart of Poland, dr n. med. Andrzej Wnęk, ordynator oddziału Centrum Sercowo-Naczyniowego Grupy American Heart of Poland, Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland. Obecni na spotkaniu byli również: Skarbnik Powiatu Przemysław Krężel, pozostali przedstawiciele Zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego Grupy American Heart of Poland a także personel oddziału i licznie zebrane media lokalne.