I Powiatowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych Klas I-III "Dziecinada 2023"

Dodano: 05 grudnia 2023

I Powiatowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych Klas I-III

Grudzień rozpoczęliśmy I Powiatowym Turniejem Gier i Zabaw Sportowych Klas I-III „Dziecinada 2023”.

1 grudnia 2023 r. na sali sportowej w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym zebrały się reprezentacje gmin: Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Wierzchlas, Wieluń. Start zawodników odbył się w dwóch turach. Młodzi sportowcy musieli zmierzyć się w jedenastu konkurencjach, takich jak:

1. podbijanie balonów;
  2. rzut piłką do kosza;
  3. slalom piłką kangurką między pachołkami;
  4. wyścig kangurów;
  5. chód niedźwiedzia;
  6. slalom z piłeczką do unihokeja;
  7. chodzenie na szczudłach;
  8. kręgle;
  9. przeskoki zwrotne z trzymaniem przez ławeczkę;
  10. sadzenie kartofelków;
  11. rzut do celu.

Jednocześnie startowało po jednym zawodniku z każdej drużyny w danej turze, a wszystkie wyniki były rejestrowane za pomocą elektronicznych chipów. O wyniku końcowym drużyny decydowało poprawne wykonanie wszystkich konkurencji przez każdego zawodnika drużyny w najkrótszym czasie. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje, zawodnicy byli wzorowo dopingowani przez swoje drużyny.

Na podium znalazły się następujące reprezentacje:

I miejsce – Gmina Wieluń (Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu)

II miejsce – Gmina Osjaków (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie)

III miejsce – Gmina Pątnów (Zespół Szkół Samorządowych im. Króla Wł. Jagiełły w Dzietrznikach).

Nagrodzeni zostali również zawodnicy, którzy osiągnęli 3 najlepsze czasy, oraz zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze czasy w swoich drużynach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie!