20-lecia Międzyszkolnej Bursy w Wieluniu

Dodano: 23 maja 2023

20-lecia Międzyszkolnej Bursy w Wieluniu

19 maja 2023 roku w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu odbyła się uroczystość 20-lecia istnienia jednostki. Na początku pani dyrektor Barbara Cichecka w dużym skrócie przedstawiła historię powstania bursy, jak wyglądała na początku i jak wygląda w czasach obecnych. Na jubileusz licznie przybyli przedstawiciele władz samorządowych, radny Sejmiku WŁ Andrzej Chowis, radni Rady Powiatu z przewodniczącym Krzysztofem Owczarkiem na czele, przedstawiciele kuratorium, dyrektorzy jednostek, wychowankowie byli i obecni oraz rodzice. Gratulacje z okazji jubileuszu dyrektorowi placówki złożyli także byli starostowie: Mieczysław Łuczak i Andrzej Stępień oraz obecny Starosta Wieluńki Marek Kieler. Całość wokalnie uświetniła młodzież z Międzyszkolnej Bursy w Wieluniu.