Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego szkół ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przełajowych

Dodano: 10 października 2024

08.10.2024 r. w Lasku Miejskim i na obiektach Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego szkół ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2024/25.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu, wyprzedzając Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.
W bardzo zaciętej rywalizacji chłopców zwyciężyli reprezentanci Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, którzy wyprzedzili chłopców z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców będą reprezentować powiat wieluński w Półfinałach Mistrzostw Województwa, które odbędą się 16.10.2024 r. w Sieradzu.

Wydarzenie odbyło się w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków budżetowych Powiatu Wieluńskiego z zakresu organizacji i koordynacji współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych Powiatu Wieluńskiego w zakresie dyscyplin ujętych w kalendarzach imprez Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w 2024 roku.