Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Dodano: 17 października 2024

Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieluniu zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu wieluńskiego do udziału w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada 2024 r. w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie.

Organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu Festiwal ma na celu:
• zainteresowanie dzieci, młodzieży i ich opiekunów tematyką zdrowia,
• popularyzację zdrowego stylu życia,
• aktywizację środowisk szkolnych w zakresie działań profilaktycznych.

Uczestniczy Konkursu podniosą poziom wiedzy nt. szkodliwości palenia czynnego i biernego wśród dzieci i młodzieży, skutków używania substancji psychoaktywnych. Rozpropagowana zostanie wiedza nt. szczepień ochronnych. Konkurs będzie też stworzeniem możliwości wypowiedzenia się dzieci i młodzieży w formie artystycznej o tematyce prozdrowotnej.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych powiatu wieluńskiego w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV-VI i klasy VII -VIII.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem oraz załącznikami.

Szczegółowe informacje o Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu pod adresem: https://www.gov.pl/web/psse-wielun/powiatowy-festiwal-piosenki-o-zdrowiu-2024

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Uczniów oraz Opiekunów ze Szkoły do udziału
w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

Festiwal objęty został Honorowym Patronatem Starosty Wieluńskiego oraz Honorowym Patronatem Burmistrza Wielunia.