5-lecie Grupy Obrzędowo-Śpiewaczej "RADUCZANIE"

Dodano: 29 września 2020

5-lecie Grupy Obrzędowo-Śpiewaczej

25 września 2020 r. w Oberży Kniei odbył się Jubileusz 5-lecia Grupy Obrzędowo-Śpiewaczej „Raduczanie”.

Raduczanie powstali w 2016 roku. Kierownikiem Grupy jest Pani Alina Wróbel, a instruktorem muzycznym Pan Piotr Sitarski. Jubileusz nie mógł się odbyć bez występu grupy, która zaprezentowała swój repertuar dla zaproszonych gości.

Po występie wręczono podziękowania za osobiste zaangażowanie, podejmowane wysiłki i starania, życzliwość i bezinteresowną pomoc oraz wsparcie inicjatyw na rzecz rozwoju kultury ludowej, artystycznej i twórczej w Gminie Osjaków.

Po okolicznościowych wystąpieniach zaproszonych gości, Grupa Obrzędowo – Śpiewacza zaprosiła na wspólny poczęstunek i zabawę.

Wśród obecnych byli m.in.: Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska, Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska i Andrzej Chowis, Starosta Wieluński Marek Kieler, Zastępca Wójta Gminy Osjaków Renata Kostrzycka, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Osjaków Sylwia Walczak wraz z radnymi oraz mieszkańcy Gminy Osjaków.