Zmiana godzin pracy punktu pobrań wymazów drive-thru w Wieluniu w dniu 28.10.2020 r.

Dodano: 28 października 2020

SPZOZ w Wieluniu w informuje, że w dniu 28.10.2020 r. punkt pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2, typu drive-thru zorganizowany na terenie Szpitala w Wieluniu, czynny będzie w zmienionych godzinach tj. od godz. 13:00 do godziny 15:00.

Zmiana ta spowodowana jest bardzo dużą liczbą osób, które zgłosiły się do wymazu w dniu 27.10. br. i brakiem zabezpieczenia przez Laboratorium Diagnostyka Sp. z o.o. podkładów do wymazów na dzień 28.10.2020 r. na godzinę 11:00. Informujemy, że aktualna sytuacja epidemiologiczna, stale wzrastające zapotrzebowanie na ww. badania powoduje, że przedmiotowy punkt działa wielokrotnie znacznie dłużej niż wynika to z umowy z NFZ. Staramy się zapewniać możliwość wymazu wszystkim skierowanym osobom. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć ilości osób kierowanych na wymazy przez lekarzy POZ. Obecnie podejmujemy działania celem zabezpieczania większej liczby podkładów do wymazów na kolejne dni.

Starostwo Powiatowe w Wieluniu będzie niedostępne dla interesantów od 12 października 2020 r. do odwołania.