XXV Wojewódzki Konkurs z Jezyka Polskiego

Dodano: 02 grudnia 2021

XXV Wojewódzki Konkurs z Jezyka Polskiego

W dniu 18 listopada 2021 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyła się jubiluszowa XXV edycja Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Uczestnikami byli, jak co roku, uczniowie szkół i ośrodków specjalnych z terenu województwa łódzkiego.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przez koordynatorkę konkursu, Panią Anetę Włodarczyk - krótkiej historii istnienia konkursu. Następnie duet uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, Agnieszka Środa i Błażej Raducki, przy akompaniamencie Pana Zbigniewa Szpikowskiego, zaprezentowali utwory dedykowane "Bohaterom Niepodległej".

W Jury zasiedli: Pani Grażyna Urbaniak-Kopczyńska - była Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, Pani Magdalena Wicher - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu oraz Pan Jarosław Strzała - aktor, reżyser, nauczyciel w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.

W trakcie obrad Jury, uczestnicy oraz ich opiekunowie mieli okazję bliżej poznać historię Wielunia. Wraz z przewodnikiem zwiedzili multimedialną wystawę pt. "Świadkowie mówią" we wnętrzach muzeum.