Wielki Turniej FIFA o puchar Wicestarosty Wieluńskiego

Dodano: 16 marca 2022

Wielki Turniej FIFA o puchar Wicestarosty Wieluńskiego

W dniu 10.03.2022 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu obył się „Wielki Turniej FIFA o puchar Wicestarosty Wieluńskiego”. Była to druga edycja rozgrywek. Patronat nad imprezą objął Wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba, organizatorem był Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu oraz Rada Rodziców szkoły.
Turniej zorganizowany został dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu wieluńskiego. W imprezie wzięło udział 55 uczniów z 8 szkół:
1. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny Kraszkowice
3. Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach im. Władysława Bełzy
4. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie
5. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach
6. Szkoła Podstawowa im. Jana Jarczaka w Gaszynie
7. Publiczna Szkoła Podstawowej im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym
8. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Skrzynnie
Celem turnieju była integracja uczniów szkół podstawowych z uczniami Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, promocja e-sportu, jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego oraz rozrywki, a także promowanie rywalizacji opartej na zasadach fair-play. Uczniowie szkół podstawowych oprócz rywalizacji w e-sporcie zapoznali się z ofertą edukacyjną oraz bazą dydaktyczną Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu. Rozgrywki zorganizowano w systemie pucharowym, czas trwania imprezy 9.00 – 13.30. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety, każda ze szkół podstawowych podziękowania za udział w turnieju. Zdobywcy miejsc I-III dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzca turnieju przejął puchar przechodni. W roku 2022 Puchar Wicestarosty Wieluńskiego przejęła szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Skrzynnie. Wszyscy uczestnicy przekazali pozytywne rekomendacje dotyczące organizacji imprezy. Zapowiedzieli udział w przyszłym roku. Impreza przebiegła bez zakłóceń.