Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dodano: 11 listopada 2021

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021 r. w Ożarowie (gmina Mokrsko) odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Uczestnicy wraz z pocztami: chorągwianym i sztandarowymi zebrali się pod Dębem Wolności, skąd nastąpił przemarsz do Kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Ożarowie. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny uczestnicy oddali hołd poległym w obronie naszego kraju, spoczywającym na cmentarzu parafialnym. Kwiaty złożyły liczne delegacje. Następnie uczestnicy udali się do Domu Kultury w Ożarowie. Tam odśpiewano hymn. Później okolicznościowy referat wygłosił Pan Rajmund Kieler. Po nim głos zabrał Starosta Wieluński Marek Kieler oraz Wójt Gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski. Po przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali pracownicy Urzędu Gminy w Mokrsku oraz Domu Kultury w Ożarowie. Na zakończenie wystąpił Zespół Śpiewaczo - Obrzędowy z Ożarowa.