Nowy tomograf komputerowy trafi do szpitala w Wieluniu

Dodano: 19 lutego 2021

Starostwo Powiatowe w Wieluniu informuję, że w dniu 18.02.2021 r. otrzymaliśmy wiadomość o pozyskaniu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wieluniu nowoczesnego tomografu komputerowego.

Urządzenie trafi do wieluńskiego szpitala dzięki decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego, który zlecił przekazanie 19 tomografów do szpitali przez Agencję Rezerw Materiałowych. Jeden z nich trafi właśnie do Wielunia!

Tomograf znacznie skróci czas oczekiwania na badania. Wykorzystywany będzie do diagnozowania schorzeń w tym m.in. powikłań po COVID-19. Koszt urządzenia to około 2 miliony złotych.

Powiat Wieluński dziękuje za pozytywną decyzję Premierowi Mateuszowi Morawieckiem, a za wsparcie i pomoc: Posłowi na Sejm RP Pawłowi Rychlikowi, Wojewodzie Łódzkiemu Tobiaszowi Bocheńskiemu, Prezesowi Agencji Rezerw Materiałowych Michałowi Kuczmierowskiemu oraz Dyrektorowi w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomaszowi Matyni.