Najczęściej zadawane pytania dotyczące drive thru

Dodano: 22 maja 2020

Poniżej przedstawiamy odpwoiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące punktu wymazowego drive thru.

W jakich godzinach działa punkt wymazowy?

Punkt działa w godzinach 9:00-11:00 i 11:00-13:00.

Punkt wymazowy finansowany jest ze środków Powiatu Wieluńskiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowotnego, dlatego działa na dwóch zmianach.

Punkt drive thru funkcjonuje dzięki pomocy 9. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi.

Kto może skorzystać z mobilnego punktu wymazowego?

W godzinach 9:00 – 11:00 - Osoby skierowane do wykonania badania przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu.

W godzinach 11:00 – 13:00 – Osoby skierowane przez NFZ do wykonania badania, które dostały SMS w 11. dniu kwarantanny (na badania należy przyjechać w 12. dniu kwarantanny).

Jak mogę potwierdzić swoje przybycie?

Osoby skierowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną umawiane są na konkretny dzień i nie muszą potwierdzać swojej obecności.

Osoby skierowane przez NFZ potwierdzają swoje przybycie dzwoniąc pod numer: 697 508 965 lub 697 210 165.

Potwierdzenie pomoże w utworzeniu listy osób obecnych w danym dniu w punkcie drive thru.

Co muszę przygotować i jak się zachowywać?

Punkt dostępny jest tylko dla samochodów.

Należy mieć ze sobą dowód osobisty.

Osoby, które zabezpieczają teren i pracują w punkcie przekażą wszelkie informacje, prosimy o nie wychodzenie z samochodu.

Jak wygląda pobranie wymazu?

W pierwszym namiocie zostaną zweryfikowane dane osobowe, później należy przejechać do kolejnego namiotu, w którym zostanie przeprowadzony wywiad oraz pobranie próbki wymazu z jamy ustnej.

Co mam zrobić jeżeli ja i osoby z najbliższej rodziny nie posiadamy uprawnień do prowadzenia samochodu?

Po skierowaniu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu do osób niemobilnych dotrze samochód z ratownikiem, który w miejscu zamieszkania pobierze wymaz.