Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w indywidualnych biegach

Dodano: 29 września 2020

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w indywidualnych biegach

23 września 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego szkół ponadpodstawowych w indywidualnych biegach przełajowych.

Zawody odbyły się na obiektach WOSiR-u w okolicy stadionu i w „lasku”. Wśród dziewcząt wygrała Anna Lipieta z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu a wśród chłopców poza zasięgiem rywali był Igor Mikołajczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

Drużynowo rywalizację wśród dziewcząt wygrały reprezentantki z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu wśród chłopców reprezentanci Zespołu szkół nr 2.

Młodzież, która zajęła pierwsze 5 miejsc będą reprezentować powiat wieluński na Finałach Mistrzostw Województwa Łódzkiego.

Wśród dziewcząt będą to:

1. Lipieta Anna - I LO
  2. Wicher Aleksandra - II LO
  3. Gąsior Martyna - II LO
  4. Graczyk Natalia - ZS1
  5. Stochniałek Natalia - ZS1

Wśród chłopców będą to:

1. Mikołajczyk Igor - II LO
  2. Drab Jakub - I LO
  3. Dolik Jan - I LO
  4. Koryciak Kuba - ZS 2
  5. Tokarski Jan - I LO

Zawody organizowane są w ramach zadania zleconego w trybie otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu dotyczącego organizacji i koordynacji współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych powiatu wieluńskiego w zakresie dyscyplin ujętych w kalendarzu imprez Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. W roku 2020 za realizację zadania odpowiada Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, który otrzymał dotację w wysokości 26 000 zł.