Międzynarodowy Dzień Upamiętniania Ofiar Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie

Dodano: 20 sierpnia 2020

22 sierpnia obchodzimy Międzynarodowym Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie, które organizuje Laboratorium Wolności Religijnej.

Głównym celem działań Laboratorium Wolności Religijnej jest przeciwdziałanie przestępczości przeciwko wolności sumienia i wyznania oraz wszelkiej dyskryminacji na tle przynależności wyznaniowej. Laboratorium Wolności Religijnej chce w ten sposób uwrażliwić opinię publiczną, budować poczucie solidarności z prześladowanymi, a także podnosić świadomość w zakresie innych form naruszania wolności sumienia i wyznania.

Na terenie całego kraju o godz. 21 w dniu 22 sierpnia 2020 r. podświetlone zostaną liczne urzędy oraz instytucje kultury, w tym również Starostwo Powiatowe w Wieluniu.